Jaki według was jest najtrudniejszy język na świecie?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

38queecakic

Posty

1

Rejestracja

12 cze 2017, o 14:07

Lokalizacja

Sioux Falls

Jaki według was jest najtrudniejszy język na świecie?

Postautor: 38queecakic » 12 cze 2017, o 14:08

Oczywiście polski jest jednym z najtrudniejszych języków, ale zdecydowanie bardziej trudny jest język chiński. Nasz język jest ciężki ma masę barier, których obcokrajowcom jest ciężko przejść. Natomiast chiński ma nie dość, że ciężką wymowę to dodatkowo dużą rolę odgrywa ton w jakim rozmawiamy. Przykładowo można powiedzieć coś całkiem innego niż zamierzaliśmy tylko z powodu źle dobranego tonu. Trochę porąbane, ale tak u nich jest. Plus te chińskie znaki... Polski przy tym to nic specjalnego.
no avatar
User

arabika

Posty

1295

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: Jaki według was jest najtrudniejszy język na świecie?

Postautor: arabika » 29 gru 2019, o 13:03

Mi też wydawało się, że język chiński jest trudnym językiem, aż w końcu zaczęłam się go uczyć. Muszę przyznać, że jak korzystam z materiałów https://www.jezykiobce.pl/chinski/1417- ... 86908.html i poznając jeszcze bardziej ten język mogę stwierdzić, że faktycznie jest trudny ale zarazem bardzo przyjemny. Myślę, że nauka języka chińskiego to może być bardzo fajne doświadczenie.
no avatar
User

Thief

Posty

73

Rejestracja

29 lip 2013, o 12:16

Re: Jaki według was jest najtrudniejszy język na świecie?

Postautor: Thief » 31 gru 2019, o 11:24

MI też chiński wydaje się być najtrudniejszy...nie wyobrażam sobie jak miałbym się go nauczyć...
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.405s | 14 Queries | GZIP : Off ]